25 Haziran 2009 Perşembe

Burak Bıyıktay: Üst düzey bir forvet ve pivot alacağızBurak Bıyıktay iddialı!..
Beko Basketbol Ligi takımlarından Beşiktaş Cola Turka'nın antrenörü Burak Bıyıktay, Avrupa çapında ve üst düzey bir forvet ile bir pivot almayı hedeflediklerini söyledi.

Bıyıktay, yaptığı açıklamada, Rusya'nın Enisey takımından Kevin Fletcher ile anlaştıklarını belirterek, ''Şimdi pota altını güçlendirmenin yanı sıra skorer oyuncu bakıyoruz. Avrupa çapında ve üst düzey bir forvet ile bir pivot alacağız. Alacaklarımız çok iyi skorer ve çok iyi pivot olacak. Fletcher'ı da pota altında rotasyonu zenginleştirmek için kadroya dahil ettik'' dedi.

İlk defa bu sezon kadro istikrarı sağladıklarını ifade eden antrenör Bıyıktay, ''Haluk, Cevher, Muratcan ile anlaştık. Chatman ile sözleşmemiz sürüyor. Ömer Ünver kadroda yer alıyor. Genç oyuncuları da sayarsak 7-8 oyuncuyla devam ediyoruz. İlk defa bu sezon kadromuzda istikrar olacak. Yabancı oyuncular gitti. Ama yerlerine daha iyi oyuncular alacağız. Hedefimiz en üst noktaya kadar başarıyı kovalamak'' diye konuştu.

Mehmet Yağmur'un da takımdan ayrıldığını kaydeden Burak Bıyıktay, ''Oyun kurucu pozisyonuna Mehmet Yağmur'un yerine Engin Atsür'ü düşünüyoruz. Kendisiyle görüştük. Bu oyuncuyla ilgileniyoruz. Engin'i alarak oyun kurucu pozisyonumuzu güçlendirmeyi hedefliyoruz'' diyerek sözlerini tamamladı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder