19 Nisan 2009 Pazar

Derbi Galatasaray Café Crown'un...

Galatasaray Café Crown, Beşiktaş Cola Turka'ya patladı!Beko Basketbol Ligi 27. haftasında Ayhan Şahek Spor Salonu’nda oynanan derbi mücadelesinde Galatasaray Cafe Crown, Beşiktaş Cola Turka’yı 111-94 mağlup etti.İki takımın karşılıklı kaydettiği sayılarla başlayan karşılaşmada ev sahibi ekip Galatasaray Cafe Crown, Quinton Hosley ve Lamar Tolliver ile sayılar üretirken konuk ekip Beşiktaş Cola Turka, Mire Chatman ve Jimmy Baxter ile sayılar buldu. Karşılaşmanın ilk 5 dakikalık bölümü 12-12’lik eşitlikle geçilirken bu dakikadan sonra oyunda ağırlığını her dakika arttıran Galatasaray Cafe Crown dış atışlardaki yüksek yüzdesi ile skor avantajını eline geçirdi ve ilk çeyreğin son dakikasına 24-15 önde girdi. Son dakika içinde savunması ile rakibine sayı şansı da vermeyen Sarı Kırmızılılar ilk çeyreği 29-17 önde tamamladı.

İkinci çeyreğe de hızlı başlayan Galatasaray Cafe Crown Cüneyt Erden’in de skora katkı vermesiyle skor üstünlüğünü sürdürdü ve farkı arttırmaya devam etti. Rakibinin etkili savunmasını aşmakta zorlanan Beşiktaş Cola Turka ise daha çok pota altı organizasyonları ile sayı ararken yapılan top kayıpları sayı bulmasını önledi ve Sarı Kırmızılılar ilk yarının son 5 dakikalık bölümüne de 44-28 önde giren taraf oldu. Bu dakikadan sonra biraz daha toparlanan Beşiktaş Cola Turka Mire Chatman ve Jimmy Baxter ile sayılar bulmaya başladı ve farkı azaltmaya çalıştı. Oyunun geri kalan bölümünde kontrollü basketbolunu sürdüren Galatasaray Cafe Crown ilk yarıyı da 63-44 önde tamamlayan taraf oldu.
Derbi mücadelesinin ikinci yarısına Beşiktaş Cola Turka Mehmet Yağmur’un serbest atıştan kazandırdığı sayılarla başladı. İki takım da üçüncü çeyreğin ilk dakikalarında karşılıklı sayılar kaydederken Beşiktaş Cola Turka üç sayı bölgesinden bulduğu sayılarla farkı 9 sayıya kadar indirdi (67-58) Beşiktaş Cola Turka’nın pota altını iyi savunması ile sayı üretmekte zorlanan Galatasaray Cafe Crown, dış atışlarda da sayı bulmadı ve üçüncü çeyreğin son 5 dakikalık bölümüne girilirken Beşiktaş Cola Turka farkı 5 sayıya indirdi (67-62) Sarı Kırmızılılar rakip potada yaptıkları top kayıplarının ardından Beşiktaş Cola Turka’nın hızlı hücumlardan bulduğu sayılara engel olamazken Mehmet Yağmur’un 2 sayıya indirdiği fark (67-65) Hüseyin Beşok ve Hosley’in sayılarıyla yeniden 6 sayıya çıktı (71-65) Farkın 2 sayıya kadar inmesinin ardından yeniden oyunda kontrolü eline geçiren Galatasaray Cafe Crown üst üste bulduğu sayılarla farkı arttırırken maçın final periyoduna da 80-71 önde girdi.

Üçüncü çeyreğin sonlarında Lamar Tolliver ile rakip potada etkili olan Galatasaray Cafe Crown, final çeyreğine de bu oyuncunun basketiyle başladı. Farkı kapatmak için dış şutlara yönelen Beşiktaş Cola Turka’nın top kayıplarını iyi değerlendiren ev sahibi ekip farkı yeniden 14 sayıya çıkardı (85-71) Beşiktaş Cola Turka savunmasını sertleştirerek rakibini sayılarını durdurmaya çalışsa da hem pota altından hem de dış şutlarla sayılar bulan Sarı Kırmızılılar maçın son 5 dakikasına da 96-84 önde girdi. Bu dakikadan sonra iki takım da karşılıklı sayılar kaydederken Beşiktaş Cola Turka istediği gibi farkı eritemedi ve Galatasaray Çafe Crown bu zorlu derbi mücadelesini 111-94 kazandı.

Salon: Ayhan Şahenk Spor Salonu

Hakemler: Engin Kennerman, Serdar Ünal, Kaan Büyükçil

Galatasaray Cafe Crown(111) Quinton Hosley 20 (7 ribaund, 4 asist) Cüneyt Erden 6 (1 ribaund, 5 asist), Hüseyin Beşok 12 (12 ribaund, 5 asist), Dejan Milosevic 8 (4 ribaund, 2 asist), Altay Özurgancı 3 (1 ribaund), Rashid Muhammed 21 (1 ribaund, 5 asist), Antonio Graves 7 (2 ribaund, 1 asist), Lamar Tolliver 30 (4 ribaund), Alican Güney 2, Cemal Nalga 2 (1 asist)

Beşiktaş Cola Turka (94) Mehmet Yağmur 14 (1 ribaund, 4 asist), Muratcan Güler 3 (2 ribaund, 1 asist), Jimmy Baxter 18 (6 ribaund, 4 asist), Haluk Yıldırım 15 (3 asist), Adem Ören 6 (2 ribaund), Mire Chatman 15 (3 ribaund, 5 asist), Cevher Özer 7 (4 ribaund, 3 asist), Ray Wesson 16 (7 ribaund, 3 asist)

1.Periyot: 29-17 2.Periyot: 34-27 3.Periyot: 17-27 4.Periyot: 31-23


Maçın istatistikleri

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder