25 Ekim 2009 Pazar

GALAYASARAY YİNE KITALARARASI ŞAMPİYONGALATASARAY ŞAMPİYON!
Galatasaray Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, Tekerlekli Sandalye Basketbol Kıtalararası Turnuvası - Kitakyushu Cup'ta şampiyonluğa ulaştı ve üst üste ikinci kez Dünyanın en büyüğü oldu.

Bugün sabah saatlerinde turnuvadaki üçüncü karşılaşmasına çıkan Galatasaray, evsahibi Miyagi Max'ı 83-58 mağlup ederek finale çıkmayı başardı. Bu karşılaşmada Matt Scott 32, Petr Tucek 16, Ferit Gümüş 12 ve İsmail Ar 11 sayı ile Galatasaray'ın en skorer oyuncuları oldu. Galatasaray bu sonuçla finale yükselmeye başardı. Galatasaray'ın bu karşılaşmadan kısa süre sonra oynayacağı final mücadelesinde ise rakibi Asya kıtası temsilcisi Kore takımı Mungwungwa Electronics oldu.

Final mücadelesinde de çok başarılı bir performans ortaya koyan son şampiyon Galatasaray, Kitakyushu Cup'ta bir kez daha başarıya ulaşarak, ikinci kez üst üste Dünyanın en büyüğü oldu. Galatasaray final maçında Kore temsilcisi Mungwungwa Electronics'i 68-43 mağlup etti. Galatasaray'ı final maçında galibiyete ve kupaya taşıyan en skorer oyuncular ise 26 sayıyla Petr Tucek, 20 sayıyla Ferit Gümüş ve 10 sayıyla Matt Scott oldu.

1.Periyot: 14-10
2.Periyot: 20- 7
3.Periyot: 22-10
4.Periyot: 12-16


Başkan Polat'tan teşekkür

Galatasaray Tekerlekli Sandelye Basketbol Takımı'nın ikinci kez üst üste Kıtalararası şampiyon olmasının ardından Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Adnan Polat bir açıklama yaptı. Polat, şu ifadeleri kullandı:

Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımımızın, Kıtalararası Şampiyonluğa ikinci kez ulaşmasını büyük bir mutluluk ve gururla öğrenmiş bulunuyorum.

Galatasaray olarak bir spor kulübü olduğumuzu hiçbir zaman unutmadan, Tekerlekli Sandalye Basketbol sporu gibi Türkiye'de ilginin oldukça mütevazi olduğu bir branşı önce bünyemize katarak ve ardından da ağırlığımızı koyarak, yerleşik düşünceleri değiştirebileceğimizi görmekten dolayı büyük mutluluk duymaktayız. Türkiye'de birçok ilkin başlatıcısı olan kulübümüz adına kurucumuz Ali Sami Yen beyefendinin ve arkadaşlarının spor felsefesini çok güzel örnekleyen bu başarıdan dolayı, Tekerlekli Sandalye Basketbol Şubemizin tüm mensuplarını tebrik ediyorum.

Adnan Polat
Galatasaray Spor Kulübü Başkanı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder