15 Ekim 2009 Perşembe

Hidayet Türkoğlu Toronto'da ilk maçına çıktıHido açılışı yaptı!..
Hidayet Türkoğlu'nun yeni takımı Toronto Raptors, Hidayet'in ilk kez forma giydiği hazırlık maçında Boston Celtics’e 106-90 mağlup oldu.

Toronto Raptors formasını giydiği ilk maçta 22 dakika sahada kalan Hidayet Türkoğlu, 6 sayı, 1 ribaunt, 5 asist, 1 blok ile maçı tamamladı.

Maç sonrası basın mensuplarının Hidayet ile ilgili sorularını cevaplayan Raptors antrenörü Jay Triano da, takımın önemli ismi Chris Bosh ile Türkoğlu'nun birbirlerine alıştıkça Toronto'nun daha iyiye gideceğini, Hido’nun katılımının takımda fark edildiğini deklare etti.

Toronto Observer maç ile ilgili haberde, “Türkoğlu, çok az antrenmana rağmen ilk beş için hazır” başlığını kullanırken, ülkenin diğer önemli gazetelerinden Toronto Star ise, Hidayet'in Bosh'a yaptığı bir asisti öne çıkararak, ilk kez yan yana oynayan iki oyuncunun saha içinde birbirlerini anlamada başarılı olacaklarının sinyalini verdiklerini vurguladı.

Boston karşısında Raptors'ta Chris Bosh 21 sayı, 4 ribaunt, Andrea Bargnani, 6 sayı, 7 ribaunt ve Jose Calderon da 12 sayı, 3 asist ile oynadı. Boston Celtics'te ise yıldız oyuncular Kevin Garnett 16 sayı, 2 asist, 6 ribaunt, Paul Pierce, 17 sayı, 2 asist, 3 ribaunt üretti.
Maçla ilgili haberler
Turkoglu, Bosh Mesh Well In Loss -- Toronto Star
Triano Keeps Rotation Close To Vest -- Toronto Sun
Lift Off For Raps Fab Five -- Toronto Sun
Turkoglu Finally Set To Play -- National Post
Turkoglu Set For Raptors Debut -- Globe & Mail

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder